Historia

História CESAB

Viac ako 60 rokov nepretržitého zlepšovania.

CESAB, výrobca vysokozdvižných vozíkov začal svoju činnosť v Bologni roku 1942. Neustály vývoj v oblasti technológií a výroby umožnilo upevniť svoju pozíciu na trhu medzi lídrami v preprave materiálu a tovaru vo výrobe a distribučných centrách. Prvý elektrický vozík prichádza v roku 1951.
Prvý model elektrického vozíka z roku 1951, doplnil v roku 1954 model so spaľovacím motorom vybavený hydraulicko-mechanickým zdvíhacím systémom. Od tej doby sa sortiment neustále rozširuje a zlepšuje, produktová rada bola doplnená o mnoho modelov skladovej techniky aby splnili očakávania trhu a meniacej sa potreby užívateľov. 

Zavedením elektronických riadiacich systémov v 70. rokoch do výroby vysokozdvižných vozíkov CESAB zmenil využívanie zastaraných riadiacich systémov, za efektívnejšie elektronické riadiace jednotky, využívajúce efektívnejšie spotrebu energie v zariadeniach čo prinieslo výrazné zvýšenie kapacity využiteľnosti. Týmto technologickým posunom dosiahla firma CESAB vedúcu pozíciu na európskom trhu.

Medzníkom v „ dizajne “ sú 90. roky a vytvorenie kooperácie medzi „ dizajnnovým mágom“ spoločnosťou Pininfarina a výskumno-vývojovým centrom CESAB. Spolupráca priniesla vytvorenie úplne novej modelovej rady vysokozdvižných vozíkov, ktoré prinášajú inovatívne prvky ergonómie ovládacích prvkov, dizajnu zariadení a technológií využívaných vo výrobe manipulačnej techniky. Táto kombinácia výrazne prispela k posilneniu postavenia spoločnosti CESAB na trhu v Európe. 

Dnes je CESAB značkou kvality v oblasti nákladnej dopravy a jeden z talianskych lídrov v oblasti výroby a predaja elektrických a motorových vysokozdvižných vozíkov. Vysokozdvižné vozíky značky CESAB sú vyvíjané a vyrábané v Európe s využitím systému ISO 14001 s certifikáciou TPS - "Toyota production system" - ktorý je v súčasnosti najlepším svetovým výrobným systémom.

  História CESAB

© Copyright by LOGISTECH GROUP www.cesab-forklifts.eu